Jdi na obsah Jdi na menu
 


klapavka obecnaSkupina:
želvy
Využití živočicha:
paludárium
Země výskytu:
Spojené státy, Kanada,
Původ:
Jihovýchodní Kanada, východ a jihovýchod USA
Velikost do:
14 cm
Teplota:
10°C - 27°C
pH:
6 - 8
Obtížnost chovu:
středně náročná
Potrava:
všežravec - Žížaly, nudličky rybího filé, mražené hovězí srdce, granule pro želvy, salát nebo ovoce,,ale rybky,šneky,larvy komárů.

 

Rozmnožování:
Samice klade vejce i 2x do roka, vylíhnutí malých želviček trvá přibližně 3,5 - 5 měsíců. Mláďata jsou velmi čilá, později o něco klidnější zvířata.

 

Popis:
Klapavka obecná patří mezi malé druhy želv. Má olivově hnědý až černý karapax. Na hlavě má dva žlutavé pruhy táhnoucí se až na krk. Dobře vyvinuté nohy pomáhají klapavce při šplhání po kmenech stromů spadlých do vody. Většinu času tráví v mělké vodě rybníků a menších říček, pokud mají bahnité dno. <BR> Tyto Klapavky chováme v akvateráriu s písečným dnem a výškou vody tak aby se při nataženém krku mohla pohodlně nadýchnout, nepatří mezi zdatné plavce.Suchozemská část by měla být částečně osluněná. Mírně vlhká zem, ploché kořeny a kusy kůry. Ve vodní části pak rašeliništní kořeny a robustní vodní rostliny. Velikost nádrže 120x50x40cm, teplota přes den 20-25°C, lokální teplota 27°C, noční teplota 18-20°C. Teplota vody sezonně 10-27°C. Klapavka je velice čilá jak ve dne tak i v noci. Díky jejich mezidruhové agresivitě jsou vhodné pro chov jen samostatně.Během léta se tento druh dá chovat v jezírku.Klapavkám by mělo být umožněno přezimovat.
 

 

Sternotherus odoratus - Klapavka obecnávypadá to jako moje Roza  taky že je

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2021 >>


Statistiky

Online: 4
Celkem: 71400
Měsíc: 3095
Den: 156