Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kinixys erosa

 Obecný popis 

Kinixys erosa, největší "-záda závěsu" přijde pod různými názvy: Erodovaná závěs-back, zoubkovaný hingeback, Rosy hingeback a Schweigger hingeback. Tato želva pochází ze západní Afriky a je pravda, deštný prales obyvatele. Obecné barva je rezavě hnědé s světle žluté skvrny na výše marginální štítky. Muži mají výraznější gular vidličky a velké tlusté ocasy.

Zajetí bydlení 
Rozmyslem je třeba věnovat jejich stanovišť volně žijících při nastavování zajetí prostředí. Tato zvířata potřebují nízkou intenzitou světla, vysokou vlhkost a bezpečné útočiště. 
Můj pár je umístěn v teráriu, 110 cm x 60 cm x 60 cm. Toto je vytápěn 120 w trubkové topné těleso připojené na termostat, který je nastaven na 28oC. To dává konstantní pozadí teplo. Světlo je poskytují pouze v blízkosti okna, ústup je dodávané velké duté kus korkové kůry, želvy tráví většinu času v tomto. 
Velké vodní lázeň je poskytována ve formě zelených semen zásobník dům, to je polovina naplněná vodou a změnil téměř denně. Noviny se používá jako substrát. Těžce osázené venkovní pero se používá během teplejších letních měsících i želvy jsou přinesl v noci.

Krmení 
Kinixys erosa je všežravá od přírody, přičemž se ve volné přírodě padlé ovoce, listí hub, bezobratlých a mršiny. Zajetí strava obsahuje houby, různé měkké ovoce a zeleniny, například: rajčata, meloun, zbledl mrkev, banán, papája, okurka a broskve. Živočišných bílkovin je poskytována každé 2 až 3 týdny s celou mrtvé myši a zahradní hlemýždě. Také jejich venkovního výběhu prohlížení na plevele a trávy, je pozorován, zatímco v roce. Všechny vnitřní potraviny jsou doplněny Vionate nebo Nutrobal. Celý sépiové kosti je k dispozici v terárium, a to je dobře kousal.

Námluvy, páření a inkubace 
Páření činnost je sledována v průběhu celého roku. Samec krouží i beranění žena, někdy otočila na záda. Páření je energický záležitost jménem muže s hodně syčení, velmi podobné Testudo hermanni.

Gravidní činnost u žen, je podobně jako ostatní želvy, se hodně chození a nechuť ke krmení a, v případě naší fenky, utrácet hodně času ve vodní lázni. Během této doby mělké mytí mísy obsahující směs vlhkého písku a pat byl umístěn v teráriu. Kroky z malé kulatiny nastavit tak, aby ženy mohly získat vstup do mísy. Po asi čtyřech týdnech gravidní chování pět vajec byly uloženy v nádobě. Těchto vajec byly odstraněny, umyl a označena a umístěna do inkubátoru. Oni byli pohřbeni ve vlhkých poloviny vermikulit a inkubátor teplota stanovena na 30.5øC. (Vlhkost běží na 90%). Vejce na kterou byly docela velký vzhledem k velikosti samice. Hmotnost vajec je 28 gramů a měřící 45 mm x 40 mm.

Násadových a mladistvé chovu 
Na 130 dní v bezva objevil na jedno vejce, toto způsobilo určité obavy.Nicméně po 7 dnech, vejce otevřel správně a se podíval na první mladistvé, to plně se objevily po 140 dnů. Následující dva mladistvé se objevil v 154 den a 157 dnů, zbývající vejce je neplodný. 
Mladí měli extrémně velké vejce vaky a z tohoto důvodu byly odstraněny dočasné školky terárium až žloutek vaky byly úplně vstřebává. Toto dočasné jednotka byla udržována na přesně stejnou teplotu a vlhkost v inkubátoru, papírové ručníky být vlhký použít jako substrát zmírnit škody napáchané na jemné žloutek vaky. 
Po jednom týdnu mladé želvy byly odstraněny na stálejší jednotka zmenšená verze dospělých terárium, s výjimkou kůry s hoblin jako podklad, tyto dávat více přirozený efekt a mohou být postříkány vodou, což pomáhá udržet vlhkost vysoká. Pouze čerpat zpět Zjistil jsem, že kůra drť jsou obtížně čistí zvláště s většími želv. 
Mladiství jsou velmi aktivní při opravdu brzy ráno, ale ustoupit do jejich přihlásit v průběhu odpoledne a noci. Různé potraviny byly nabízeny následující přičemž přednost v okamžiku, banán, broskev, okurka (strouhaný), hruška, hub, ryb, kopí a nasekané žížaly. Opět zdravý doplňky jako dospělí jsou posypané na každé jídlo. 
Mladiství jsou podobné ve zbarvení pro dospělé želvy, ale chybí charakteristika závěs a mají velmi ostnatý krunýř okraj. Mládě váhy různé, nejlehčí je 17 gramů, nejtěžší je 22 gramů. Všechny měřící 45 mm x 45 mm.

 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< duben / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 58389
Měsíc: 2193
Den: 61